O nás:

RS rodinné vinařství navazuje na staletí trvající tradici vinohradnictví a vinařství v naší rodině. Hmatatelným důkazem, je starobylý dřevěný pres na hrozny, který byl vyroben v roce 1876. Obsahem tento pres pojme při lisování 1500 Kg hroznů. Po drobné rekonstrukci a opatření presu nerezovou vanou, se pres využívá k jeho původnímu účelu do dnešních dnů a je neocenitelným pomocníkem v průběhu každého vinobraní. Pres je umístěn v jednom z nejstarších vinných sklepů ve Velkých Bílovicích, kterého historie se odhaduje do rozmezí 15 - 16. Století.

V rámci našeho vinařství si hluboko ctíme tradice, tudíž dbáme maximálně na to, aby bylo víno vyráběno ze zdravých hroznů, o které pečujeme v průběhu roku tak, aby dosahovaly co nejvyšší kvalitu a ideální vyzrálost. Starou pravdou zůstává, že kvalitní víno je možno získat jenom z kvalitních hroznů. Rozloha vinic obhospodařována naší rodinou činí pět hektarů.

Při výrobě vína se snažíme co možná nejvíce dodržovat tradiční postupy v rámci procesu a stejně jako ve vinohradech, tak i v sklepech pečujeme o víno od vypresovaného moštu, až po finální víno a následně jeho zrání s maximální důkladností a obětavostí.

Věříme, že poctivě odvedená práce přináší své ovoce, tudíž věříme, že pokud budeme hlídat své tradice a postupy, tak bude naše víno chutnat všem a bude z něho cítit lásku a péči, s kterou bylo vyráběno.